Formulár U1 U1

viac ako 300 získaných

formulárov U1

zo 7 krajín

Priemerná lehota

6-8 týždňov

na získanie formulára U1

Cena služby

70,80 € s DPH

konečný poplatok

Pracovali ste v zahraničí, vraciate sa na Slovensko a chcete poberať podporu v nezamestnanosti? Alebo chcete poberať podporu v nezamestnanosti v inej krajine Európskej únie?

Pre úspešné získanie podpory budete potrebovať formulár U1. V TJ-Legal ho pre vás dokážeme získať zo Slovenska, Česka, Nemecka, Rakúska, Holandska, Veľkej Británie a Írska.

Ak žiadate o podporu v nezamestnanosti na Slovensku, do úvahy sa berú obdobia zamestnania, respektíve obdobia poistenia v iných členských štátoch EÚ tak, akoby boli obdobiami poistenia dosiahnutými podľa slovenskej legislatívy.

Nárok na podporu v nezamestnanosti na Slovensku vám vzniká, ak ste boli v posledných 4 rokoch poistený v nezamestnanosti v niektorej z členských krajín EÚ aspoň 730 dní (2 roky). Ide o súčet kalendárnych dní, to znamená, že ich nemusíte odpracovať u jedného zamestnávateľa.

Čo je formulár U1 a kde ho získate?

Formulár U1, v minulosti formulár E301, je potvrdenie o obdobiach zamestnania a sociálneho poistenia, ktoré je nevyhnutné doložiť na získanie podpory v nezamestnanosti.

Formulár U1 vystavuje úrad štátu, v ktorom ste pracovali. Pokiaľ ste pracovali v danom období vo viacerých štátoch, o tlačivo U1 musíte požiadať v každom z nich.

Bulb

Nárok na podporu v nezamestnanosti na Slovensku vám vzniká, ak ste boli v posledných 4 rokoch poistený v nezamestnanosti v niektorej z členských krajín EÚ aspoň 730 dní (2 roky). Ide o súčet kalendárnych dní, to znamená, že ich nemusíte odpracovať u jedného zamestnávateľa.

Ako dlho trvá získanie formulára U1 s pomocou TJ-Legal?

V spolupráci s nami je vystavenie formulára rýchlejšie a jednoduchšie.

Doba spracovania žiadosti o formulár U1 zo strany zahraničného úradu je zvyčajne:

  • Slovensko – do 1 mesiaca,
  • Česko – 1 až 2 mesiace,
  • Nemecko – 2 až 3 mesiace,
  • Rakúsko – 1 až 2 mesiace,
  • Holandsko – 1 až 4 mesiace,
  • Veľká Británia – 1 až 2 mesiace (online) alebo 6 až 10 mesiacov (poštou). Až 95 % žiadostí je možné spracovať online, kde je doba spracovania 1 až 2 mesiace,
  • Írsko – 1 až 2 mesiace.

Ako je tlačivo U1 doručované?

Formulár U1 bude doručený poštou na vami uvedenú adresu. Pokiaľ delegujete vybavenie dokumentov na nás, formulár vám po prevzatí obratom odošleme.

Koľko ma bude stáť vystavenie formulára U1 s pomocou TJ-Legal?

Postaráme sa o všetko za vás, aby ste mohli voľný čas venovať svojej rodine alebo dôležitým povinnostiam. Poplatok za úspešné vyžiadanie formulára v jednorazovej výške 70,80 eur (59,00 eur bez DPH) zaplatíte až po prijatí formulára U1.

Trápia vás ďalšie nejasnosti spojené so získaním podpory v nezamestnanosti? Náš ostrieľaný tím je vám plne k dispozícii, napíšte nám hneď teraz a rýchlo nájdeme ideálne riešenie vašej situácie.

Mám záujem získať formulár U1.

Spoľahnite sa na jednotku na trhu.

Dôveru nám prejavilo viac ako 25 000 klientov

Postup získania U1

Online
1
Požiadajte online o formulár U1
Form
2
Pošlite nám vyplnené formuláre
Ikona obalka
3
Počkajte na formulár U1

Získajte svoj formulár U1 zo zahraničia

jednoducho a rýchlo

Vašu žiadosť o formulár U1 spracujeme do 24 hodín

Získať formulár U1

alebo zavolajte

Phone 051 321 5211