Prídavky na dieťa v Nemecku (Kindergeld)

Pracujete v Nemecku? S najväčšou pravdepodobnosťou máte aj vy nárok na detské prídavky. Požiadajte o tieto peniaze online, s ich úspešným získaním vám pomôžeme.

Mám nárok na detské prídavky z Nemecka?

Nárok na prídavky na deti z Nemecka (Kindergeld) máte, ak pracujete v Nemecku ako zamestnanec, ste tam povinne sociálne poistený a ste nemeckým daňovým rezidentom. 

Prídavky z Nemecka získate aj v prípade, že pracujete v Nemecku ako vyslaný zamestnanec alebo živnostník a v Nemecku ste daňovým rezidentom.

Nemecká daňová rezidencia – ako ju získam?

Po nástupe do práce sa v Nemecku oficiálne prihlásite na pobyt (získate Anmeldebestätigung) a v jednom kalendárnom roku odpracujete v Nemecku súvisle aspoň 183 dní, alebo po nástupe do práce v Nemecku požiadate na príslušnom daňovom úrade, aby vás za daňového rezidenta považovali. 

Oficiálne potvrdenie o nemeckej daňovej rezidencii za uplynulý kalendárny rok získate po podaní nemeckého daňového priznania od príslušného daňového úradu (Finanzamt).

Požiadajte o prídavky na deti z Nemecka (Kindergeld)

Získať prídavky na dieťa z Nemecka nie je žiadna veda. Všetko, čo je potrebné urobiť, je vyplniť online formulár vpravo na tejto stránke. Obratom vám odošleme osobný dotazník k žiadosti o prídavky na deti.

Zároveň dostanete zoznam nevyhnutných dokumentov, ktoré budete musieť doložiť individuálne podľa vašej rodinnej situácie. Po skompletizovaní potrebných dokladov sa nemusíte starať o nič ďalšie. Vašu žiadosť spracujeme, všetko ďalšie vybavíme za vás a vy sa už budete môcť tešiť na získanie peňazí z prídavkov.

Kedy môžete požiadať o rodinné prídavky z Nemecka

Od 1. januára 2018 je možné o prídavky na deti z Nemecka požiadať šesť mesiacov spätne od mesiaca, v ktorom žiadosť prijme nemecký úrad kompetentný na prídavky na deti (Familienkasse).

O nemecké rodinné prídavky môžete požiadať do 18. roku veku dieťaťa, resp. do jeho 25. roku, ak je študentom denného štúdia na VŠ.

Výška prídavkov na deti z Nemecka

od 01.01.2018 mesačne od 01.07.2019 mesačne
na 1. a 2. dieťa 194 € 204 €
na 3. dieťa 200 € 210 €
od 4. dieťaťa na každé dieťa 225 € 235 €

Dobré vedieť: Ak poberáte prídavky na deti aj v Čechách alebo na Slovensku, od týchto súm sa odčítava suma slovenských, resp. českých prídavkov (stav k 18.1.2018).

Nečakajte, požiadajte s nami o prídavky z Nemecka

Prídavky z Nemecka získate vďaka našej spoločnosti pohodlnejšie, jednoduchšie a hlavne s minimom starostí. Vyplňte formulár nachádzajúci sa na pravej časti tejto stránky a budeme vás kontaktovať. Nemusíte sa báť, žiadne skryté poplatky a navyše možnosť výberu z 3 balíčkov našich služieb. Cena sa v priebehu spolupráce nemení – ani s vyšším počtom detí.

O detské prídavky z Nemecka a ich získanie sa postará skúsený tím. Výsledky hovoria za nás, rovnako ako cez 41 293 spokojných klientov v priebehu 11 rokov našej činnosti v 8 krajinách. Prečítajte si, čo o nás hovoria na Facebooku. Tešíme sa na spoluprácu!

TIP

Zhromaždite si podklady k žiadosti o prídavky na deti najneskôr počas šiesteho mesiaca vašej zárobkovej činnosti v Nemecku. Príslušný úrad musí totiž vašu žiadosť prijať najneskôr počas siedmeho mesiaca vášho pôsobenia v Nemecku, aby vám boli vyplatené prídavky za celé obdobie vašej činnosti v Nemecku.

Formulár pre získanie prídavkov na deti z Nemecka

Vyplňte formulár a obratom vám pošleme všetko potrebné k získaniu prídavkov na deti z Nemecka

Prosím zaškrtnite toto pole
Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov.
Ochrana osobných údajov.