Vrátenie daní z Holandska

Ako získať peniaze naspäť zo zaplatených daní v Holandsku?

Boli ste zamestnaný v Holandsku? V tom prípade máte s najväčšou pravdepodobnosťou nárok na vrátenie daní aj vy! Čítajte pozorne ďalej a zistite, ako získať tieto peniaze na svoj bankový účet. Pokiaľ budete mať pocit, že to sami nezvládnete, tak vyplňte online formulár a my vám so všetkým pomôžeme. A teraz poďme postupne krok po kroku ...

Overte si, či máte nárok na vrátenie daní z Holandska

Väčšina slovenských občanov má nárok na vrátenie daní z Holandska. Stačí spĺňať aspoň 1 podmienku a môžete dosiahnuť vrátenie daní až 5 rokov spätne.

Nárok vzniká hneď z viacerých dôvodov, napríklad ak ste:

 • pracovali v Holandsku,
 • boli zamestnaný na polovičný pracovný úväzok,
 • počas daňového roka zmenili zamestnanie,
 • pracovali naraz v 2 zamestnaniach,
 • slobodný rodič,
 • platili alimenty exmanželke/exmanželovi
 • alebo ste boli vyslaný a mali ste formulár A1.

Možno už viete, že v Holandsku sú príjmy zdaňované progresívnym spôsobom. To znamená, že daňová trieda a výška odvodov sa odvíja od výšky príjmu. Z príjmu sú odvádzané preddavky na dane. Výška preddavkov sa vypočíta z predpokladaného ročného príjmu.

Výška daňových a poistných odvodov pre rok 2019:

Výška ročného príjmu v eurách Výška daňových a poistných odvodov
od 0 do 20 384 36,65 %
od 20 384 do 34 300 38,10 %
od 34 300 do 68 507 38,10 %
viac ako 68 507 51,75 %

Kedy požiadať o vrátenie daní z Holandska?

Ako sme už spomínali, tak vrátenie daní z Holandska je možné získať až 5 rokov spätne. Najlepšie je o vrátenie daní požiadať holandský daňový úrad po skončení príslušného daňového roka. Holandský daňový úrad nemá fixne stanovený termín dokedy je potrebné podať daňové priznanie. To pre vás znamená, že o vrátenie dane môžete požiadať kedykoľvek v priebehu roka. Ak ste však boli úradom vyzvaný, tak musíte priznanie podať k 1. júlu.

Ako to úspešne vybaviť a dostať peniaze na účet?

 1. Zaregistrujte sa hneď teraz online. Zašleme vám daňové formuláre na vyplnenie. Súčasťou týchto žiadostí o vrátenie daní z Holandska je Jaaropgaaf – formulár, ktorý vystavuje zamestnávateľ na konci daňového roka. Nemáte ho? Nevadí, pomôžeme vám žiadosť o vrátenie daní z Holandska úspešne vybaviť aj napriek tomu (postačí aj posledná výplatná páska).
 2. Žiadosť o vrátenie daní z Holandska spracujeme do 24 hodín od vyplnenia vašej registrácie a prijatia formulárov. V období od februára do mája sa táto doba môže predĺžiť na 24 – 72 hodín, keďže evidujeme zvýšený počet holandských daňových priznaní.
 3. Vašu žiadosť o vrátenie daní z Holandska elektronicky postúpime Holandskému daňovému úradu (Belastingdienst). O výslednej výške daňového preplatku vás budeme informovať ihneď po prijatí vašich dokumentov.
 4. Predbežnú kalkuláciu vystaví Holandský daňový úrad zvyčajne v priebehu 3 – 6 mesiacov od podania žiadosti o vrátenie daní. Daňová kalkulácia je vám pracovníkmi úradu zaslaná na vašu korešpondenčnú adresu. Hneď potom nasleduje vyplatenie preplatku na dani priamo na váš bankový účet. Poplatok za spracovanie nám uhradíte, až keď budete mať peniaze na účte.
 5. Holandský daňový úrad má zákonnú lehotu na vypracovanie kalkulácie (vrátenie daní) do 3 rokov od prijatia holandského daňového priznania. Túto lehotu aj v niektorých zložitejších prípadoch o vrátenie daní využíva.

Získajte aj príspevok na zdravotné poistenie – Zorgtoeslag

Z Holandska pre vás získame aj príspevok na zdravotné poistenie, tzn. Zorgtoeslag za rok 2019. Stačí, aby ste nás kontaktovali alebo vyplnili on-line formulár. Po zaškrtnutí roka 2019 sa vám zobrazí možnosť na požiadanie príspevku. 

Príspevok na zdravotné poistenie z Holandska za rok 2019 je možné požiadať najneskôr do 1.9.2020. V tom čase už musí byť vaša žiadosť na holandskom úrade Belastingdienst. Presnú výšku príspevku Zorgtoeslag si môžete vypočítať na on-line kalkulačke.

Pomôžeme a vybavíme za vás aj ďalšie veci!

Cena

len 12,9 %* z vrátenej sumy

minimálny poplatok: 49 €*

* ceny sú uvedené bez DPH. K finálnej sume bude pripočítaná DPH 20%.

Chcem vrátiť dane z Holandska

alebo zavolajte

051 321 5211

TIP

Ak ste pracovali v Holandsku, je veľmi pravdepodobné, že máte nárok na príspevok na zdravotné poistenie, tzv. Zorgtoeslag. O príspevok môžete požiadať iba jeden rok spätne. S jeho získaním vám radi pomôžeme. Pre viac informácií ohľadom Zorgtoeslag nás neváhajte kontaktovať.