Vrátenie daní z USA

Získajte naspäť dane, ktoré ste odviedli z príjmu v USA

Pracovali ste od mája do septembra cez programy Work and Travel alebo Camp Counselor? Ak áno, aj vám vzniká povinnosť podať si americké daňové priznanie. Od 1.1.2018 totiž každý, kto vycestoval do USA na víza J-1 aspoň na jeden deň, má povinnosť podať si v USA daňové priznanie.

Ktoré druhy daní ste v USA odvádzali?

V USA sa odvádzajú tieto typy daní: federálna, štátna, lokálna a takzvaná FICA daň (daň z príspevku na sociálne a zdravotné poistenie).

Vy ste pravdepodobne odvádzali 2 druhy daní: federálnu a štátnu. Povinnosť podať si daňové priznanie vzniká najmä pri federálnych daniach. V niektorých štátoch pre držiteľov víz J-1 vzniká povinnosť podať si aj štátne daňové priznanie. Sú aj situácie, keď povinnosť podať si daňové priznanie nevzniká, ale vzniká preplatok na daniach, ktorý môžete získať práve podaním daňového priznania.

Čo potrebujete na vrátenie daní z USA?

Na získanie daní z USA je potrebný formulár W2 od každého zamestnávateľa, pre ktorého ste pracovali počas daňového roka, za ktorý si o vrátenie daní chcete požiadať. To znamená, že počet formulárov W2 za daný rok sa musí rovnať počtu zamestnávateľov.

Formulár W2 vám je povinný váš zamestnávateľ zaslať po ukončení daňového roka, a to do konca januára nasledujúceho roka.

Ak však formulár W2 nemáte, nič sa nedeje. Stačí, ak nám zašlete poslednú výplatnú pásku. Ak nemáte ani výplatnú pásku, nič to. Vyplňte online formulár a obratom vám pošleme žiadosť spolu s ďalšími inštrukciami. Formulár W2 od vášho zamestnávateľa za vás vyžiadame my.

Ako prebieha proces vrátenia daní z USA?

O vrátenie daní z USA môžete požiadať tak, že podáte daňové priznanie. Daňové priznanie je povinný podať každý, kto bol v danom roku v USA na víza J-1 aspoň 1 deň.

Dokedy je možné požiadať o vrátenie daní z USA?

Lehota na podanie daňového priznania je od 29. januára do polovice apríla. Neskoré podanie daňového priznania sa môže pokutovať.

Ako dlho budete čakať na preplatok na daniach z USA?

Spracovanie žiadosti o vrátenie daní z USA trvá priemerne 2 až 5 mesiacov.

Koľko vám z odvedenej dane v USA vrátia?

Priemerná suma vrátených federálnych daní je okolo 800 a štátnych okolo 120 amerických dolárov. Preto neváhajte a o vrátenie daní z USA požiadajte ešte dnes.

Cena

len 12,9 %* z vrátenej sumy

minimálny poplatok: od 29 €*

* ceny sú uvedené bez DPH. K finálnej sume bude pripočítaná DPH 20%.

Chcem vrátiť dane z USA

alebo zavolajte

051 321 5211