Vrátenie daní z Anglicka, UK

Získajte naspäť peniaze zo zaplatených daní v Anglicku

Vedeli ste, že s najväčšou pravdepodobnosťou máte aj vy nárok na vrátenie daní z Anglicka, resp. UK? Až 95 % ľudí pracujúcich v zahraničí môže získať peniaze naspäť – a to dokonca 4 roky spätne. Verte nám, nie je to žiadna veda a nezaberie vám to ani veľa času!

Ak chcete, aby vám boli dane vrátené, tak stačí vyplniť jednoduchý online formulár. Daňový preplatok vám bude po schválení následne vyplatený priamo na váš bankový účet.

Už ste o vrátenie daní v Anglicku požiadali a nič sa nestalo? Pomôžeme vám aj v tomto prípade. Naši skúsení pracovníci urobia všetko preto, aby ste preplatok dane z Anglicka (alebo inej krajiny Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska) získali v plnej výške naspäť. Presne tak, ako si za svoju prácu zaslúžite.

Máte nárok na vrátenie daní z Anglicka a krajín UK

Drvivá väčšina Slovákov pracujúcich v UK (Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko) má nárok na vrátenie daní. Medzi nich patríte aj vy v prípade, že:

  • vám váš zamestnávateľ pridelil nesprávnu daňovú triedu (tax code),
  • ste začali pracovať v novom zamestnaní a dočasne vám pridelili výnimočnú daňovú triedu (emergency tax code),
  • neboli ste zamestnaní počas celej dĺžky daňového roka,
  • ste pracovali naraz vo viacerých zamestnaniach,
  • sa zmenil váš príjem (napr. stratili ste zamestnanie alebo ste začali podnikať ako samostatne zárobková činná osoba a váš príjem sa znížil),
  • ste podali daňové priznanie nesprávne.

Koľko dostanem naspäť?

Britský daňový úrad (HM Revenue & Customs) pre každý rok určí výšku tzv. nezdaniteľného minima. Pozrite sa, aké sú sadzby nezdaniteľného minima v Anglicku pre posledné daňové roky:

Daňový rok Výška nezdaniteľného minima
2019/20 12 500 GBP
2018/19 11 850 GBP
2017/18 11 500 GBP
2016/17 11 000 GBP
2015/16 10 600 GBP
2014/15 10 000 GBP
2013/14  9 440 GBP

Ak súčet vašich príjmov v jednom daňovom roku neprevyšuje hranicu nezdaniteľného minima, tak máte nárok na vrátenie dane z Anglicka v plnej výške.

Príjem nad hranicou nezdaniteľného minima je zdaňovaný 20 % – 50 % sadzbou. V prípade, že bol váš príjem vyšší ako je nezdaniteľné minimum, tak pravdepodobne máte nárok na vrátenie daňového preplatku. Vrátenie daní z UK vystavuje Britský daňový úrad. O výške vrátených dní rozhoduje Britský daňový úrad, ktorý ich aj zasiela.

Kedy požiadať o vrátenie daní z UK?

Takmer nikdy nie je neskoro, keďže nárok si môžete uplatniť až 4 roky spätne (v niektorých prípadoch až za 6 rokov spätne). Vo všeobecnosti sa však odporúča požiadať o vrátenie dane z Veľkej Británie na konci daňového roka, ktorý v Anglicku končí 5. apríla.

Pokiaľ sa už neplánujete do konca príslušného daňového roka zamestnať, tak pokojne požiadajte o vrátenie daní z Veľkej Británie aj pred ukončením daňového roka, hneď po odchode z tejto krajiny.

Aké tlačivá budete pre vrátenie dane z UK potrebovať?

Na vrátenie daní z Anglicka, resp. UK slúžia oficiálne daňové formuláre P45 a P60. Tieto formuláre vám vystaví váš zamestnávateľ.

Formulár P60 je vystavený zamestnávateľom na konci daňového roka. Avšak iba tomu zamestnancovi, ktorý je zamestnaný aj posledný deň daňového roka, t.j. 5. apríla. Po ukončení pracovného pomeru v priebehu roka získa zamestnanec formulár P45, ktorý slúži aj ako potvrdenie o skončení pracovného pomeru.

Ak formuláre P45 a P60 už k dispozícii nemáte, k vráteniu daní môžeme použiť aj vaše výplatné pásky. Pokiaľ z rôznych dôvodov nemáte ani výplatné pásky, tak formuláre P45/P60 po vašej registrácii z Veľkej Británie vyžiadame.

Pomôžeme vám celý proces urýchliť a vybaviť. Vyplňte hneď teraz online formulár a v krátkom čase vás budeme kontaktovať s ďalšími inštrukciami.

Cena

len 10,9 %* z vrátenej sumy

minimálny poplatok: 49 €*

* ceny sú uvedené bez DPH. K finálnej sume bude pripočítaná DPH 20%.

Chcem vrátiť dane z UK

alebo zavolajte

051 321 5211

TIP

Chcete získať čo najvyššiu sumu zo zaplatených daní späť? Pre získanie čo najvyššej daňovej refundácie je najlepšie ukončiť pracovný pomer vo Veľkej Británii v mesiacoch júl až október. Najnižšia daňová refundácia vám naopak vznikne práve vtedy, ak Veľkú Britániu opustíte v marci alebo apríli.