Vrátenie daní z Česka

Získajme naspäť vaše dane z ČR

Pokiaľ pracujete alebo ste pracovali v Českej republike, tak máte s veľkou pravdepodobnosťou aj vy nárok na vrátenie daní z ČR. Prinášame vám základné informácie, ktoré vám pomôžu s orientáciou v danej problematike.

V prípade potreby vám však poskytneme aj individuálnu konzultáciu. Stačí nás kontaktovať alebo vyplniť online žiadosť na našej webovej stránke TJ-Legal.

Mám nárok na vrátenie daní z Česka? ÁNO ak ...

 • ste v Čechách nepracovali počas celého daňového roka (od 1. 1. do 31. 12.)
 • ste si hradili životné poistenie a pod.
 • ste si neuplatnili bonus na manžela/manželku a na deti
 • ste počas daňového roka zmenili zamestnanie
 • ste slobodným rodičom
 • platili ste úroky z hypotekárneho úveru
 • darovali ste finančné prostriedky štátnej inštitúcii (napr. škole alebo škôlke)

Ako na vrátenie daní z ČR rýchlo a jednoducho?

V Českej republike je daňová sadzba pre fyzické osoby vo výške 15 %. K vráteniu daní z Česka slúži formulár Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti. Tento dokument by vám mal zamestnávateľ vystaviť po ukončení vášho pracovného pomeru, resp. po skončení daňového roka.

Mali by ste vedieť, že aj ako zahraničný pracovník máte možnosť si uplatniť daňový bonus na manželku a deti. Vrátenie daní získajte ľahko a bezpečne vyplnením krátkeho online formulára. Neskoro nemusí byť ani v prípade, že už dlhšie v ČR nepracujete. Vrátenie daní z Českej republiky totiž môžete dosiahnuť až 3 roky spätne.

Požiadajte o vrátenie daní z Českej republiky ešte dnes

 • Požiadajte o vrátenie daní online . Obratom vám pošleme žiadosť o vrátenie daní z Česka spolu s inštrukciami na jej vyplnenie. K vašej žiadosti priložte Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti.
 • Žiadosť o vrátenie daní z Česka pre vás spracujeme v priebehu 24-72 hodín od jej prijatia. O predbežnej výške vrátených daní vás budeme informovať ihneď po prijatí vašej žiadosti.
 • Český daňový úrad vám dane vráti do 30-45 dní od prijatia žiadosti. Táto doba sa ale počíta od 1. apríla, tj. od uzávierky pre podanie daňového priznania.
 • Náš pracovník sa postará o úspešné vybavenie vašej žiadosti, prostredníctvom systému vás informuje o jej stave a bude vám tiež k dispozícii pre vaše otázky.

Zľavy na dani, ktoré si v Čechách môžete uplatniť

 • zľavy na poplatníka (na vás) vo výške 24 840 Kč
 • zľava na manželku vo výške 24 840 Kč, podmienkou však je, že vaša manželka nesmie dosiahnuť príjem vyšší ako 68 000 Kč (2 647,97 €).
 • základná zľava na invaliditu od 2 520 Kč
 • študent 4.020 Kč (a ďalšie)

Daňové zvýhodnenie v Českej republike

Ak žijete v spoločnej domácnosti spolu s nezaopatrenými deťmi, máte možnosť si na nich uplatniť daňové zvýhodnenie. Pre zdaňovacie obdobie 2018 bolo daňové zvýhodnenie vo výške:

Prvé dieťa 15204 Kč
Druhé dieťa 19404 Kč
Tretie dieťa (a každé ďalšie) 24204 Kč

Máte nárok na vrátenie daní z Česka? Urobte tak teraz ...

Vrátenie daní z Českej republiky neodkladajte. Chápeme, že sa v problematike finančného sveta a daní ČR nemusíte orientovať, predovšetkým keď pochádzate zo zahraničia, no nemusíte sa obávať.

Ak máte nárok na vrátenie daní z ČR, tak nám zavolajte na tel. 051 321 5211 alebo napíšte, prípadne vyplňte spomínaný formulár. Uvidíte, že spoločnými silami získame dane naspäť ľahko, rýchlo a bezpečne. Nie nadarmo nám dôveruje cez 24 941 klientov.

Cena

len 12,9 %* z vrátenej sumy

minimálny poplatok: 49 €*

* ceny sú uvedené bez DPH. K finálnej sume bude pripočítaná DPH 20%.

Chcem vrátiť dane z Česka

alebo zavolajte

051 321 5211

TIP

Daňové priznanie je potrebné podať do 31 marca. Termín je možné bez pokuty prekročiť ešte o 5 pracovných dní. V prípade, že daňové priznanie podáte neskôr, hrozí vám pokuta od daňového úradu.